Minął nam kolejny tydzień pracy i kolejni kursanci dopuszczeni do uzyskania świadectwa kwalifikacji UAVO VLOS – gratulacje dla Maćka, Filipa, Marcina i dwóch Przemków!:)

Dla jednego z kursantów przeprowadziliśmy przedłużone szkolenie o część BVLOS czyli loty poza zasięg wzroku. Było to nasze pierwsze w tym roku szkolenie BVLOS wg nowych zasad. Zmiany – prócz nowego programu szkolenia z lutego tego roku – polegały również na koniecznoście wcześniejszego zgłoszenia i wydzielenia do PAŻP rejonu lotów BVLOS, by móc legalnie i zgodnie z prawem wykonywać ćwiczenia praktyczne BVLOS.

Szkolenie UAVO VLOS/BVLOS - 3-7.06.2019 - UAVOKrakow.pl

Szkolenie UAVO VLOS/BVLOS - 3-7.06.2019 - UAVOKrakow.pl

Dokładna procedura zgłoszenia rejonu lotów została opisana na SwiatDronow.pl i jest również zapisana w ostatnim rozporządzeniu z 20 grudnia 2018 roku (Załącznik 6b). Oczywiście omawiamy ją dokładnie na szkoleniu BVLOS tak, by każdy kończący nasze szkolenie dobrze wiedział jak w przyszłości zarezerwować sobie rejon lotów do własnych celów.

Maciek, który przeszedł szkolenie BVLOS musiał podejść do egzaminu wewnętrznego, ale ten nie sprawił mu większego problemu. Gratulujemy! 🙂

Szkolenie UAVO VLOS/BVLOS - 3-7.06.2019 - UAVOKrakow.pl

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *