Szkolenia UAVO VLOS („w zasięgu wzroku”) prowadzimy w trybie indywidualnym (1-2 osoby) lub grupowym (do 10 osób). Trwają one nie mniej niż 3 dni (np. 2 dni teorii i 1 dzień praktyki).

Mniejsze szkolenia indywidualne możemy w pełni dostosować do możliwości czasowych kursanta (w trakcie tygodnia, w weekend, w wybranych porach dnia). Wykłady teoretyczne odbywają się w biurze przy ul. Dietla 63 w Krakowie.

Szkolenia wiosenno-letnie w dużych grupach (do 10 osób) odbywają się w Hotelu Kontrast w Krakowie (ul. Forteczna 22, dzielnica Kliny, południe Krakowa). Na czas trwania kursu mamy do dyspozycji salę wykładową, restaurację hotelową oraz pole lotów zaraz przy hotelu.

Hotel Kontrast - Restauracja Trzej Kucharze - Kraków Hotel Kontrast - Restauracja Trzej Kucharze - Kraków Szkolenie UAVO VLOS Kraków

Zajęcia trwają od rana (start około 9:00) do późnych godzin wieczornych (przeważnie 18:00-19:00), ale prowadzimy je w trybie mieszanym: zaczynamy wykładem, zaraz po nim – jeśli pogoda na to pozwala – latamy dronami (sesja ok. 2h) i znów wracamy na wykład. Dzięki temu kursanci mają urozmaicenie i lepiej przyswajają zarówno wiedzę teoretyczną jak i praktyczne umiejętności sterowania dronami.

Szkolenie UAVO VLOS Kraków Szkolenie UAVO VLOS Kraków

Program naszego szkolenia teoretyczne obejmuje 5 głównych działów wymaganych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego:

  • Prawo lotnicze
  • Zasady wykonywania lotów
  • Bezpieczeństwo i sytuacje niebezpieczne
  • Człowiek jako operator BSP – możliwości i ograniczenia
  • Budowa i obsługa bezzałogowych statków powietrznych

oraz dział dodatkowy „Wstęp do meteorologii”. Program szkolenia praktycznego obejmuje w pierwszej kolejności krótki wykład w terenie z procedur przedstartowych: analizy i oceny miejsca startu i lądowania, technicznej oceny zdatności do lotu samego bezzałogowca, analizy przestrzeni powietrznej, aktualnych warunków atmosferycznych, identyfikacji potencjalnych zagrożeń, omówienia narzędzi wspomagających operatora i roli obserwatora podczas lotów.

Szkolenie UAVO VLOS Kraków

Główne zajęcia praktyczne, czyli loty indywidualne prowadzimy na znanych i sprawdzonych dronach DJI Phantom 2, a ćwiczenia odbywają się wyłącznie w trybie stabilizacji barometrycznej (ATTI), bez stabilizacji GPS. Kursanci od początku latają sami w pełni kontrolując drona (bez połączenia aparatur w trybie „uczeń-trener”) – instruktor czuwa nad przebiegiem i bezpieczeństwem lotu, daje wskazówki i polecenia, dopiero w sytuacjach zagrożenia przejmuje kontrolę. Z naszego doświadczenia wynika, że w ten sposób kursanci bardziej skupiają się na locie i szybciej przyswajają wymagane manewry.

 

Jeśli pogoda w trakcie trzech zaplanowanych dni szkolenia w ogóle nie dopisuje (jedynie ciągłe opady są takimi utrudnieniem – poza tym latamy podczas wiatru, lekkiej mżawki lub między opadami jeśli są krótkotrwałe) to kursantom przysługuje niezmiennie nalot w postaci 4 godzin, który zostanie zrealizowany po indywidualnym ustaleniu kolejnego dogodnego czasu dla samych kursantów (indywidualnie lub w mniejszych grupach).

Po szkoleniu dla kursantów organizujemy egzamin, jednak jego termin ustalamy wspólnie tak, by był dogodny dla wszystkich lub większości uczniów obecnych na kursie i nie jest to ostatni dzień kursu. Zwykle egzamin odbywa się 2 tygodnie po szkoleniu gdy wszyscy wylatają wymaganą ilość godzin w powietrzu i na spokojnie zdążą nauczyć się zagadnień teoretycznych do egzaminu lub uznamy, że kursant wymaga większej ilości lotów (niż planowe 4h) by być w pełni gotowym na egzamin.

Szkolenie UAVO VLOS KrakówSzkolenie UAVO VLOS Kraków

By zapisać się na szkolenie od kandydata wymagane jest:

  • ukończenie 18 lat
  • zdobycie orzeczenia lotniczo-lekarskiego już na samo szkolenie (bez tego nie ma możliwości odbywania zajęć praktycznych)
  • wpłata zaliczki w wysokości 300zł około 2 tygodnie przed terminem szkolenia

Resztę formalności takich, jak dopłata pozostałej kwoty za szkolenie, opłaty egzaminacyjne, pomoc w doborze i zakupie dronów i akcesoriów – załatwiamy na miejscu podczas kursu.

Naszym kursantom zapewniamy ubezpieczenie OC w cenie szkolenia. Obowiązuje ono na czas szkolenia, na egzamin państwowy oraz przez kolejny rok latania rekreacyjnego. Do lotów komercyjnych (już po otrzymaniu świadectwa kwalifikacji UAVO) kursant powinien sobie wykupić własne komercyjne ubezpieczenie OC. Doradzamy również gdzie kupić OC by nie przepłacić a być w pełni ubezpieczonym do świadczenia usług dronami.

Polecamy również sprawdzić zakładkę Blog, w której znajdują się krótkie relacje ze zdjęciami z przeprowadzonych przez nas szkole.