Szkolenia UAVO VLOS („w zasięgu wzroku”) prowadzimy w trybie indywidualnym (1-2 osoby) lub grupowym (maksymalnie do 6 osób). Trwają one nie mniej niż 3 dni (np. 2 dni teorii i 1-2 dni praktyki lub naprzemiennie: wykłady z ćwiczeniami przez wszystkie 3-4 dni).

Szkolenia UAVO BVLOS („poza zasięg wzroku”) obejmują zakres teoretyczny VLOS plus dodatkowy 1-2 dni teorii z zakresu 4 dodatkowych przedmiotów. Zajęcia praktyczne obejmują zarówno latanie VLOS jak i BVLOS. Łącznie szkolenie BVLOS trwa nie krócej niż 5 dni.

Szkolenia teoretyczne odbywają się w biurze pod adresem ul. Wicherkiewicza 23i, dzielnica Kliny, południe Krakowa (niedaleko Węzła Zakopiańskiego na A4).

ul. Wicherkiewicza 23i

Zajęcia praktyczne prowadzimy na łące położonej ok. 3 minuty jazdy autem od biura, oddalonej i oddzielonej drzewami od najbliższych zabudowań – z zachowaniem wszelkiego bezpieczeństwa i spokoju dla okolicznych mieszkańców.

Szkolenie indywidualne UAVO VLOS MR

Zajęcia trwają od rana (start około 9:00-9:30) do godzin wieczornych (przeważnie 17:00-18:00) i o ile pogoda pozwala to prowadzimy je w trybie mieszanym: zaczynamy wykładem, później idziemy na pobliskie pole lotów na ćwiczenia praktyczne (sesja ok. 2h) i znów wracamy na wykład. Dzięki temu kursanci mają urozmaicenie i lepiej przyswajają zarówno wiedzę teoretyczną jak i praktyczne umiejętności sterowania bezzałogowcami.

"Wiosenne" szkolenie UAVO VLOS - 19-21.03.2018 - uavokrakow.pl

Program naszego szkolenia teoretycznego VLOS obejmuje 5 głównych działów wymaganych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego:

 • Prawo lotnicze
 • Zasady wykonywania lotów
 • Bezpieczeństwo i sytuacje niebezpieczne
 • Człowiek jako operator BSP – możliwości i ograniczenia
 • Budowa i obsługa bezzałogowych statków powietrznych

W przypadku szkoleń BVLOS dodatkowe przedmioty to:

 • Meteorologia
 • Nawigacja lotnicza
 • Osiągi i planowanie lotów
 • Procedury operacyjne

Program szkolenia praktycznego VLOS obejmuje w pierwszej kolejności krótki wykład w terenie z procedur przedstartowych: analizy i oceny miejsca startu i lądowania, technicznej oceny zdatności do lotu samego bezzałogowca, analizy przestrzeni powietrznej, aktualnych warunków atmosferycznych, identyfikacji potencjalnych zagrożeń, omówienia narzędzi wspomagających operatora i roli obserwatora podczas lotów.

Szkolenie UAVO VLOS Kraków

Główne zajęcia praktyczne, czyli same loty prowadzimy na znanych i sprawdzonych dronach DJI Phantom 2, a ćwiczenia odbywają się wyłącznie w trybie stabilizacji barometrycznej (ATTI), bez stabilizacji GPS. Kursanci latający na Phantomach w pełni kontrolują drona od samego początku – instruktor czuwa nad przebiegiem i bezpieczeństwem lotu, daje wskazówki i polecenia, dopiero w sytuacjach zagrożenia przejmuje kontrolę. Z naszego doświadczenia wynika, że w ten sposób kursanci bardziej skupiają się na locie i szybciej przyswajają wymagane manewry. Mamy również do dyspozycji quadcoptery Tarot Ironman 650 obsługiwane dwiema aparaturami w trybie „uczeń-trener”.

 

Część szkolenia BVLOS odbywamy na dronach DJI Phantom 4 z aplikacją do obsługi lotów automatycznych: DJI Ground Station Pro lub Litchi.

Jeśli pogoda w trakcie trzech zaplanowanych dni szkolenia w ogóle nie dopisuje (jedynie opady deszczu lub obfite opady śniegu są takimi utrudnieniem – poza tym latamy podczas wiatru lub między opadami jeśli są krótkotrwałe) to kursantom przysługuje niezmiennie nalot w postaci 4 godzin, który zostanie zrealizowany po indywidualnym ustaleniu kolejnego dogodnego czasu dla samych kursantów (indywidualnie lub w mniejszych grupach).

Po szkoleniu dla kursantów organizujemy egzamin, jednak jego termin ustalamy wspólnie tak, by był dogodny dla wszystkich lub większości uczniów obecnych na kursie i nie jest to ostatni dzień kursu. Zwykle egzamin odbywa się 1-2 tygodnie po szkoleniu gdy wszyscy wylatają wymaganą ilość godzin w powietrzu i na zdążą nauczyć się zagadnień teoretycznych do egzaminu.

Szkolenie UAVO VLOS KrakówSzkolenie UAVO VLOS Kraków

By zapisać się na szkolenie od kandydata wystarczy kontakt z nami na numery telefonów podane w zakładce „Kontakt” lub poprzez adres e-mail (kontakt@uavokrakow.pl) lub przez formularz kontaktowy.

By odbyć samo szkolenie wymagane jest:

 • ukończenie 18 lat;
 • zdobycie orzeczenia lotniczo-lekarskiego już na samo szkolenie (bez tego nie ma możliwości odbywania zajęć praktycznych) – w tej sprawie proszę do nas przedzwonić lub napisać – w pełni wyjaśnimy gdzie, kiedy, jak szybko i „za ile” można zrobić takie badania lotniczo-lekarskie w Krakowie;

Formalności (opłaty za szkolenie, opłaty egzaminacyjne, pomoc w doborze i zakupie dronów, akcesoriów) załatwiamy na miejscu podczas szkolenia lub przy okazji kontaktu telefonicznego/mailowego.

Naszym kursantom zapewniamy ubezpieczenie OC w cenie szkolenia. Obowiązuje ono na czas szkolenia, na egzamin państwowy oraz przez kolejny rok latania rekreacyjnego. Do lotów komercyjnych (już po otrzymaniu świadectwa kwalifikacji UAVO) kursant powinien sobie wykupić własne komercyjne ubezpieczenie OC. Doradzamy również gdzie kupić OC by nie przepłacić a być w pełni ubezpieczonym do świadczenia usług dronami.

Polecamy również sprawdzić zakładkę Blog, w której znajdują się krótkie relacje ze zdjęciami z przeprowadzonych przez nas szkoleń. Pozdrawiamy!

"Wiosenne" szkolenie UAVO VLOS - 19-21.03.2018 - uavokrakow.pl